Site Loader
اصفهان، خیابان فیض، ابتدای خیابان ارباب
بوتولینیم توکسین

بوتولینیم توکسین : سم بوتولینیوم یک پروتئین تولید شده از باکتری کلستردیوم بوتولینیوم می باشد. که برای اولین بار جهت درمان استرابیسم در انسان مورد استفاده قرار گرفت و سپس استفاده بالینی از آن در درمان بلفارواسپاسم گسترش یافت. امروزه از سم بوتولینیوم در درمان میگرن، فلج مغزی کودکان، دستیونی، چین و چروک های صورت، خطوط اخم و… استفاده می گردد.

سوالات متداول در خصوص تزریق بوتاکس :

خط اخم چیست ؟

اخم کردن در طول عمر می تواند باعث ایجاد خطوطی عمودی بین ابروهای شما شود. با افزایش سن و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست خطوط اخم حتی بدون انقباض عضلات توسط شما برروی چهره ظاهر می شود.

بوتاکس چگونه اثر می کند ؟

با تزریق داروی بوتاکس، فعالیت عضلاتی که باعث ایجاد اخم می شوند کاهش میابد و این امر موجب از بین رفتن موقت این خطوط وسایر چین و چروک های صورت می شود.

اثرات بوتاکس را چه مدت پس از تزریق می توان مشاهده کرد ؟

اثرات اولیه حاصل از تزریق این دارو پس از 1 تا 3 روز قابل مشاهده می باشد ودر طی 1 تا 4 هفته بعد حداکثر نتیجه ایجاد خواهد شد و بسته به روش درمان و شرایط بدنی افراد 3 تا 6 ماه ادامه خواهد داشت.

اثرات بوتاکس تا چه مدت ماندگار است ؟

اگر از نتیجه درمان راضی می باشید و مایل به حفظ آن می باشید. جهت تزریق مکرر بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید.

اثرات جانبی در درمان با بوتاکس چیست ؟

شایع ترین عارضه ایجاد کبودی در محل تزریق وضعف عضلانی می باشد. این اثرات در کمتر از 6 هفته بعد از تزریق کاهش میابد. سایر عوارض شامل سردرد علایم شبیه آنفولانزا. افتادگی پلک و حالت تهوع می باشند. آشنایی کامل پزشک با ماهیچه های صورت و رعایت تکنیک مناسب بهترین راه جهت جلوگیری از بروز عوارض است.

کاربردهای بوتاکس در زیبایی :

رفع خطوط پیشانی، رفع خط اخم و چروک اطراف چشم بالا بردن آبروها. خطوط خرگوشی روی بینی رفع خطوط ریز اطراف دهان. اصلاح خطوط گوشه دهان و چانه اصلاح هایپروترین عضلات جونده صورت و پشت ساق پا رفع خطوط گردن درمان تعریق زیاد از حد کف دست. کف پا و زیر بغل

Post Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *