این دستگاه جهت لیزر کردن چربی های تمام قسمت های بدن حتی قسمت هایی که توسط ساکشن کاربرد ندارد (چانه، پیشانی، گونه، خط خنده بازو، باسن، ساق پا) استفاده می گردد و نسبت به روش لیپوساکشن، میزان درد و خونریزی کمتری دارد و عوارض جانبی آن کمتر می باشد.

درمان طی یک جلسه و به صورت سرپایی (بدون نیاز به بیهوشی) می باشد. قابلیت تکرار آن هر 2 یا 3 ماه یکبار می باشد. سایر کاربردهای آن درمان واریس با وارد کردن لیزر به داخل عروق و درمان ضایعات عروقی به صورت غیر تهاجمی می باشد.

مکانیسم: در لیپولیزر با تاباندن مستقیم نور لیزر با طول موج 980 از طریق فیبر نوری به طور مستقیم به چربی های داخلی بدن موجب پاره شدن غشا چربی و همچنین انعقاد موی رگ می شود که موی رگ ها خطر آمبولی را از بین می برد.

چربی هایی که با پاره شدن غشاء سلول آزاد می شود از طریق ساکشن از بدن خارج می شود. مزیت منحصر به فرد این تکنولوژی در مقایسه با تکنولوژی های دیگر این است که می توان چربی های موجود در نواحی مختلف بدن مانند شکم ران و همچنین غبغب را به راحتی حذف نمود. در واقع پزشک با استفاده از این ابزار می تواند با هنر خود چربی نواحی مورد نظر را به میزان دلخواه حذف کرده و اندامی خوش فرم را خلق کند. یکی دیگر از مزیت های تابش نور لیزر از داخل بافت کلاژن سازی است. بنابراین در ضمن ایجاد تناسب اندام می توان جوانسازی را انجام داد.